درباره ما

در سال ۱۳۸۰ که ایده تاسیس یک نهاد مردمی با هدف فرهنگسازی و تلاش در جهت تغییر نگرش جامعه ایرانی‌ در رابطه با حیوانات و لزوم ایجاد پناهگاهی برای کمک به حیوانات نیازمند و صدمه دیده به ذهنم خطور کرد، چون هیچ الگو یا کتابی به زبان فارسی در اختیار نداشتم به ناچار از اندک بضاعت و آشنایی خودم با زبان انگلیسی استفاده کردم و با ایجاد ارتباط با سازمان‌های پرتجربه حامی‌ حیوانات در خارج از کشور توانستم از راهنمایی‌های آنها بهره‌مند شوم.

این راهنمایی‌ها و تشویق‌ها بسیار مفید بودند و به من قوت قلب و اعتماد به نفس می‌‌دادند و حکم چراغی را داشتند که راه مبهم و تاریک آینده را برای من روشن می‌‌کردند.

پس از گذشت چند سال که خوشبختانه تحولی‌ در دیدگاه مردم ایجاد شد و کانون دوستداران حیوانات و پناهگاه وفا بیشتر شناخته شد، انسان‌های مهربان زیادی با الهام از این تفکر شروع به نجات حیوانات آسیب دیده کردند ولی‌ متاسفانه هیچ مرجع فارسی زبانی‌ برای مطالعه و شناخت بیشتر از این موضوع نداشتند (هنوز هم ندارند). این مساله مرا به فکر انداخت که از بین صدها کتاب راهنمای خوب کتاب راهنمای «انجمن جهانی حمایت از حیوانات» (WSPA)* را برای ترجمه به فارسی‌ و پیشکش آن به همه و بویژه گروه‌های مختلف حامی‌ حیوانات انتخاب کنم.

پس با موافقت این سازمان کار را آغاز کردم ولی‌ چاپ و انتشار این اثر به دلایلی به درازا کشید و نهایتا میسر نشد. تا این که اخیرا تصمیم گرفته شد با کمک چند دوست و تقاضای همیاری مالی‌ از حامیان و آشنایان، ترجمه این کتاب را در قالب یک وبسایت آموزشی ـ تحقیقاتی‌ در اختیار همه فارسی‌ زبانان قرار دهیم.

برای اجرای این پروژه آقای نیک گرگین ترجمه چند فصل پایانی را به عهده گرفتند. خانم فرح طاهری ویراستاری اولیه و خانم زهرا کبیرزاده ویراستاری نهایی را برعهده گرفته اند. مدیریت کل پروژه و کار‌هایی‌ از قبیل ارجاع کار به طراح وبسایت، تایپ و غلط گیری، بارگذاری مطالب، و غیره به عهده خانم فرح طاهری است.

این کتاب راهنما بسیار مفصل است و ما بخش‌هایی‌ از آن را در طبقه بندی‌های مشخص در این وبسایت قرار داده ایم و در آینده تمام کتاب را به صورت پی‌ دی اف در وبسایت قرار می دهیم.

اهداف ما برای این وبسایت به این جا ختم نمی‌‌شود. منتظر خبر‌های بیشتر باشید.

فاطمه معتمدی
موسس کانون دوستداران حیوانات و بنیانگذار پناهگاه حیوانات وفا

* «انجمن جهانی حمایت از حیوانات»(WSPA) بعدها به «حفاظت جهانی از حیوانات» World Animal Protection با حروف اختصاری WAP تغییر یافت.

دکمه بازگشت به بالا